سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش خبر 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

عمل كاشت پمپ نخاعي در بخش درد بيمارستان اختر همراه با ويدئو كنفرانس و پخش زنده عمل جراحي

با حضور دکتر سید مسعود هاشمی مدیر برنامه درد دانشگاه و پروفسور Buchser  از دانشگاه لوزان سوئیس و اساتید گروه درد دانشگاه در بیمارستان اختر، بیماران معرفی شده از سایر مراکز تهران و شهرستان ها با مشکلات درد های مزمن و اسپاسم های اندام تحتانی و درد های سرطانی مورد بررسی و مشاوره گروهی قرار گرفت. یک مورد بیمار با دردهای شدید ناشی از کانسر متاستاتیک پروستات پس از ارزیابی تحت عمل کاشت پمپ نخاعی قرار گرفت و مورد دوم بیماری که به دنبال ضایعه نخاعی دچار درد و فلج اسپاستیک اندام تحتانی بود تحت کاشت پمپ باکلوفن نخاعی قرار گرفت . اعمال جراحی فوق با بی حسی موضعی و بدون بیهوشی انجام شد و به صورت زنده در سالن کنفرانس بیمارستان برای متخصصان بیهوشی ، فلوشیپ درد ،جراحان مغز و اعصاب از شهرهای تهران و شیراز و اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس نمایش داده می شد .
 
  دکترهاشمی مدیربرنامه درد دانشگاه در مورد هدف از اجرای این برنامه گفتندروشهای پیشرفته کاشت پمپ نخاعی و کاشت محرک های نخاعی دارای ارزش علمی بالا بوده و امروزه در کشورهای پیشرفته اروپایی و امریکایی انجام می شود و نتایج قابل قبولی در کنترل دردهای مزمن دارد .
دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی آمادگی دارد برای پذیرش بیماران نیازمند در بخش درد بیمارستان اختر با سایر دانشگاه و مراکز درمانی کشور همکاری نماید .


٠٧:٣٧ - يکشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٤٢٣٣٧    /    تعداد نمایش : ١٣٧٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
      مرکز آموزشی،درمانی،تحقیقاتی اختر
آدرس : تهران - خیابان شریعتی -خیابان پل رومی- خیابان شریفی منش - بن بست آذر -بیمارستان اختر

تلفن : 22001072 - 021
فکس : 23523707-021
پست الکترونیک :akhtarhospital@sbmu.ac.ir

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.