چهارشنبه ١٣ مهر ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 16006
 بازدید امروز : 1081
 کل بازدید : 3904386
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3.27
 
 
اورژانس
 
  رئیس بخش اورژانس :

جناب آقای دکتر آرش ملکی  - عضو هیئت علمی، متخصص ارتوپدی و فلوشیپ اطفال
 
مسئول اورژانس و سرپرستار : سرکار خانم ایزدی
 
 
 
 اورژانس بیمارستان اختر به مساحت 120 متر با فضای فیزیکی جدید از آذر ماه 1389 به بهره برداری رسید.در محوطه داخلی اورژانس 2 کابین مجزا شامل 2 تخت جهت ویزیت و معاینه آقایان و بانوان فعال میباشد.جهت ویزیت بیماران دستیاران سال یک ارتوپدی به طور 24 ساعته در اورژانس حضور دارند که معاینه را با مشورت و هماهنگی دستیاران سال بالاتر که بطور کشیک در بیمارستان فعالیت دارند انجام میدهند.
بیماران آسیب دیده ناشی از تروما مانند تصادفات ، سقوط از ارتفاع و ضربات شدید وارده بلافاصله بعداز ورود به مرکز وارد سیستم تریاژ شده و پذیرش میشوند و سپس مورد معاینات و گرافی لازمی که توسط پزشک اورژانس درخواست میگردد ، قرار میگیرند.
لازم ذکر است رادیولوژی مرکز از سال 1390 مجهز به سیستم دیجیتالی پکس گردیده که در تمامی واحدهای بیمارستانی قابل مشاهده میباشد.
  • اورژانس دارای اتاق گچ همراه با تکنسین آموزش دیده زیر نظر پزشک مقیم خدمات آتل و گچ را به بیماران ارائه میدهد.
  • اتاق CPR مجهز به ترالی کد با تمام داروهای طبق بخشنامه معاونت درمان ، دستگاه ECG Monitoring ، D.C.Shok ، پالس اکسی متری ، ونتیلاتور کوچک ، ساکشن ، طبق برنامه ریزی گروه کد و با حضور این گروه تحت سرپرستی گروه بیهوشی در مواقع لزوم آماده (با اعلام کد 99) ارائه خدمات میباشد.
  • اتاق عمل سرپایی اورژانس در حال حاضر با تجهیزات کنونی جهت شستشو و پانسمان بیمارانی که دارای زخم وسیع هستند.بعد از انجام عملیات عمرانی در اورژانس جراحی های کوچک ارتوپدی با هماهنگی اساتید ارتوپدی و گروه بیهوشی در این فضا انجام خواهد گرفت.
  • اتاق تحت نظر اورژانس از ابتدای آذر 1391 شامل 2 تخت فعال میباشد که بیماران بعد از جا اندازیهای مختلف جهت کنترل سندرم کمپارتمان و ... در این اتاق تحت نظر قرار میگیرند.
  • از ابتدای آذر 1391 با حضور متخصص ارتوپد مقیم اورژانس و شکل گرفتن گروه تروما با حضور اساتید ارتوپدی داوطلب ، امکان پذیرش سریع بیماران و جراحی آنان در صورت لزوم در اسرع وقت فراهم خواهد شد و بدین ترتیب بر میزان رضایتمندی مراجعین مرکز نیز افزوده شده است.
  • میزان مراجعین به اورژانس بیمارستان طبق اسناد موجود بطور متوسط بین 120-100 نفر در 24 ساعت اعلام شده است.
  • در صورت نیاز به اعزام بیمار به مراکز دیگر هماهنگی لازم توسط پزشک یا سوپروایزر کشیک با بیمارستان مقصد انجام میشود و با هماهنگی آمبولانس خصوصی با حضور تکنسین ، بیمار به مرکز دیگر منتقل میگردد.

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
      مرکز آموزشی،درمانی،تحقیقاتی اختر
آدرس : تهران - خیابان شریعتی -خیابان پل رومی- خیابان شریفی منش - بن بست آذر -بیمارستان اختر

تلفن : 22001072 - 021
فکس : 23523707-021
پست الکترونیک :akhtarhospital@sbmu.ac.ir

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.